Săptămâna derby-urilor sibiene pentru echipa noastră

Viitorul Șelimbăr se pregătește pentru o săptămână de foc!Echipa pregătită de Florin Maxim va juca marți contra echipei secunde de la FC Hermannstadt, în vreme ce vineri șelimbărenii vor evolua contra celor de la Măgura Cisnădie.

Echipa noastră va evolua în ambele partide în deplasare, asta după ce Viitorul Șelimbăr a avut parte de o pauză cauzată de faptul că mai mulți fotbaliști din lotul lui Maxim au ieșit pozitiv la testele Covid, iar partida de vineri nu s-a disputat deoarece Jiul Petroșani s-a confruntat cu aceleași probleme.

În această etapă, FC Hermannstadt II a remizat în deplasare cu Gilortul Târgu Cărbunești, în vreme ce Măgura Cisnădie a învins 1-0 în deplasare pe Viitorul Daești

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *