FINAL: FLACARA HOREZU- VIITORUL SELIMBAR 1-3!

Liga 3,  seria a VII-a, etapa cu nr. 4

Stadion: Horezu

Vreme:23 grade, umiditate 45%, vant 6 km/h

Echipa noastra bifeaza 4 patra victorie din tot atatea meciuri jucate din actuala stagiune de campionat si Cupa Romaniei, baietii nostri se impun pe terenul echipei Flacara Horezu cu scorul de 3-1.

Live text: ACS Viitorul Selimbar - Flacara Horezu
FLACARA HOREZU
1
ACS Viitorul Selimbar
3
0'
In 2 minute arbitrul partidei va fluiera lovitura de incepere!
1'
Start pe arena din Horezu!
1'
Incursiune pe patea stanga a atacului nostru a lui Andrei Rosu, sut respins in corner!
2'
primul corner al neciului este echipa noastra!
8'
Sut al lui Precup de la 17 metri, minge respinsa de Vali Neacsu in corne
9'
Coner pentru gazde
12'
Lovitura libera de la 25 metri pentru echipa noastra!
13'
Lovitura libera executata bine in careu de Neacsa este respinsa in corner de defensiva advera!
13'
Se executa cornerul!
13'
Dupa executarea cornerului mingea ajunge la 17 metri la Ignat care faultat de un jucator advers!
14'
Lovitura libera de la 17m pentru echipa noastra!
14'
Lovitura libera executata de Curtean trece putin pe langa bara, in plasa laterala
18'
Sut a lui Simeanu de la 16m din partea laterala stanga, mingea ajunge in aut de poarta!
18'
Aut de poarta!
22'
Diagonala in adancime a lui Ignat, minge respinsa in corner de un fundas advers
23'
Corner pentru echipa noastra
23'
Se executa cornerul bine in careu, mingea ajunge la Giura care suteaza putin peste poarta
25'
Lovitura libera pentru echipa noastra, executata de Neacsa, respinsa in conrer de portarul echipei gazda!
26'
26'
Corner executat de Curtean, mingea fiind respinsa fara probleme de echipa gazda
27'
Sut a lui Carstean de la coltul de 16 m putin pe langa poarta
28'
Corner pentru echipa gazda
31'
Sut puternic de la 25 de metri a lui Precup, minge respinsa de Neacsu in corner
31'
Corner pentru echipa gazda, respinsa fara probleme de Monea
33'
Centrare in careu din lateral dreapta a lui Monea, mingea fiind respinsa in corner
33'
36'
Sut a lui Neacsa de la 25 de metri, pe langa poarta aparata de Vladoiu
45'
Dupa primele 45 de minute, un meci echilibrat cu ocazii la ambele porti!
45'
Pauza pe stadionul din Horezu!
46'
A inceput repriza a doua
46'
Cartonas galben pentru Precup dupa un faul asupra lui Rosu
47'
Patrundere in careu a lui Andrei Rosu
47'
Cartonas galben pentru Rosu, arbitrul considera simulare in careu
50'
Gol! Gazedele deschid scorul , dupa o balbaiala in defensiva noastra, sut de la 7 metri!
52'
Lovitura libera pentru echipa noastra, executata de Curtean, minge retinuta fara probleme de portar
53'
fault asupra lui Rosu, la 17 metri de buturile adverse
54'
Centrare in careu din lovitura libera, minge trimisa putin peste de Rosu cu capul
55'
Iese Tineiu si intra Cirloanta
55'
Iese Monea si intra Natea
58'
Lovitura libera pentru echipa noastra de la 20 de m, pozitie lateral dreapta
58'
Lovitura libera trimisa de Neacsa spre poarta, fara probleme pentru echipa gazda
59'
Cirstean este faultat la 21 de m de poarta adversa, lovitura libera trimisa de Curtean putin pe langa poarta
60'
Natea este faultat in terenul nostru pentru a opri un contraatac
62'
Cartonas galben pentru Groza, fault de la spate
65'
iese Groza si intra Nita
66'
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL
66'
Ionut Cirloanta marcheaza cu capul dupa o centrare in careu a lui Neacsa
68'
Corner pentru echipa gazda, minge respinsa in corner de Natea
71'
Andrei Rosu este faultat in careu, se dicteaza penalty pentru echipa noastra
71'
71'
ALEX NEACSA marcheaza din penalty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
75'
75'
ADRIAN CIRSTEAN marcheaza pentru echipa noastra si duce scorul la 3-1! Cirstean marcheaza dupa o paza primita in jurul punctului cu var si marcheaza dupa un sut din intoarcere!
82'
Centrare Rosu in careu din lateral, mingea ajunge la Cirloanta care trimite din prima putin peste
83'
Centrare Cirloanta pentru Rosu in careu, mingea nu ajunge la destinatie fiind respinsa de fundasii adversi
87'
fault grosolan a lui Mihaiescu asupra lui Moga, primeste cartonas galben din partea centralului
88'
Centrare din lovitura libera, mingea ajunge la Moga care trimite putin pe langa din 3 m